הסיפור של מחוסגן

מיזם “מחוסגן” הוא פרי שיתוף פעולה בין ד”ר מאיר עזרא אליה, רופא ילדים, לבין יוזמי הגן המחוסן הראשון בישראל- איתי ברשדסקי, בעלי “פשוט גן” וד”ר ליאור אונגר, נוירוכירורג. אל שלושתם הצטרפה סתו אברהמי, יזמת הייטק סדרתית, כמנכ”לית, ויחד ייסדו את מחוסגן.

איתי ברשדסקי: “בעשר השנים בהן אני מנהל את גן הילדים “פשוט גן – לגדול בבית” ברמת השרון, נשאלתי לא אחת ‘האם ילדי הגן מחוסנים?, התשובות היו פשוטות ‘אינני יודע, אינני יכול לדעת ומה זה בכלל משנה, הרי כל מי שמחסן את ילדיו לא צריך לדאוג’. 

בעקבות ההד התקשורתי סביב עניין החיסונים ומפגש מקרי עם רופאה, עמדתי על טעותי והבנתי כי חובתי כמנהל גן, האמון על חייהם ובריאותם של 130 ילדים מגיל לידה עד ארבע, היא להבטיח כי לא יחלו במחלות אשר ניתן למנוע באמצעות חיסון. לאחר התייעצות עם ד”ר ליאור אונגר ועם 11 הורים – רופאים מהגן – החלטתי להתנות את הרישום לגן בהצגת פנקס חיסונים מעודכן בכל חיסוני החובה בהתאם לגיל הילדים. 

מיד לאחר מכן השקתי את מיזם “הגן המחוסן” וקראתי לעוד גנים להצטרף ליוזמה. החיבור עם מאיר היה טבעי ביותר וקרה ממש למחרת, כאשר הבנתי שהוא במקביל השיק יוזמה כמעט זהה, זה היה חיבור טבעי ונדרש מהרגע הראשון”.

ליאור, איתי ומאיר מחוץ לגן
מזרק צעצוע

 יוזמת מחוסגן נוצרה בספטמבר 2018, רגע לפני התפרצות מחלת החצבת בישראל, ותוך פחות מחודשיים נרשמו אליה כ-260 גני ילדים וישובים ברחבי הארץ.

“מחוסגן” הוקמה על מנת לשמור על בריאות הילדים.ות והציבור בישראל. מטרת מחוסגן היא ליצור מעטפת בריאותית לילדים.ות בגילאי 0-3 דרך הגנים הפרטיים ובכך לאפשר סביבה בריאה ובטוחה יותר לילדים.ות, צוותי החינוך ומשפחותיהם.

אנו עושים זאת ע”י חיבור בלתי אמצעי בין רופאים.ות מתנדבים להורים הססני חיסונים (הורים החוששים לחסן את ילדיהם), הגברת המודעות לחשיבות החיסונים, והעצמת הקשר בין הרופאים.ות לקהילה.

בנוסף, גני הילדים מקבלים ליווי אישי בהתנדבות של רופאי.ות מחוסגן לאורך כל השנה בסוגיות בריאות ובטיחות. כיום אנו יודעים להגיד בוודאות כי הצטרפות של הגנים למחוסגן מגבירה ומחזקת את בריאות הילדים.ות והימנעות ממחלות ברות מניעה.

“מחוסגן” הוא הפרויקט הראשון והיחידי בישראל ובעולם. המודל הייחודי שהקמנו בישראל נלמד על ידי מדינות אחרות בעולם כמו איטליה, צ’כיה ועוד. מחוסגן זכה לתמיכה רחבה בארץ ובעולם והמיזם זכה במקום הראשון בתחרות UNESCO, ונבחר להציג בכנס הביואתיקה שלהם על תרומה לבריאות הציבור דרך הקהילה. איגוד רופאי הילדים בישראל שיבח את העמותה והמליץ להורים לשלוח את ילדיהם לגני ילדים המשתתפים במיזם. העמותה זכתה להכרה ותודה רשמית מראש הממשלה נפתלי בנט על תרומתה בהסברת חיסוני הקורונה לילדים בישראל.

בשנת הלימודים תשפ”ב הצליחה העמותה לצרף כ-800 גנים פרטיים למחוסגן ו-43 ישובים וקיבוצים, כ-25,000 ילדים.ות קיבלו את תו האיכות של “מחוסגן”- תו איכות ראשון מסוגו בארץ ובעולם המבטיח כי כל הילדים.ות בגן מחוסנים בחיסוני השגרה ובכך מוגנים ומגנים על הסביבה שלהם.

הגן המחוסגן הראשון

בעלי תפקידים בעמותה

מייסדים

סתו אברהמי

סתו אברהמי

מנכ”ל
מכהנת בתפקידה בהתנדבות

 

אשת הייטק, יזמית סדרתית, מנטורית, משקיעה. פעילה חברתית למען יוזמות שונות. 

נשואה לאמיר, אם לשני ילדים.

“כאמא, החרדות הן רבות. כואב לי שאנו צריכים היום להתמודד גם עם הפחד מפני מחלות אשר יכלו להיכחד מהעולם בזכות החיסונים. לכן יוזמת מחוסגן הינה בעיני יוזמה ראשונה במעלה”.

איתי ברשדסקי

איתי ברשדסקי

סמנכ”ל ישובים וגנים
מכהן בתפקידו בהתנדבות

 

בעלים של רשת “פשוט גן” (הגן המחוסגן הראשון) יחד עם אשתו.
נשוי לנינה, אב לשלושה ילדים.

את רעיון הגן המחוסן (מרעיון לביצוע) הגה איתי על פני 4 ימים שלמים שזה בערך פי 4 מבדרך כלל וכל זה מבלי לדעת אם ילדיו בכלל מחוסנים, מזל שהוא נשוי לאשה אחראית.

מאיר עזרא אליה

ד"ר מאיר עזרא אליה

יו”ר ומנהל רפואי
מכהן בתפקידו בהתנדבות

 

רופא ילדים.

 נשוי לרעיה, אב לשלושה ילדים.

“הרעיון של מחוסגן, נולד דווקא בכובע של הורה ולא של רופא, כהורים אנחנו יום יום מנהלים סיכונים עבור ילדינו, הדיסוננס הבלתי אפשרי בין החתירה המתמדת לחפש את הסביבה המוגנת ביותר עבור ילדינו , לבין חוסר הידיעה והעמימות באשר לבטיחות הבריאותית והסטטוס החיסוני בגן, הוא זה שלמעשה הביא ליצירת – מחוסגן”.

צוות מקצועי ומתנדבים

רז בן דור

עו"ד רז בן דור

יועץ משפטי
מכהן בתפקידו בהתנדבות

שותף במשרד מטרי, מאירי וכט ושות’. מתמחה בליטיגציה מסחרית ועוסק בניהול סכסוכים ומשברים בתחום האזרחי והמסחרי.

נשוי לשלי, אב לשלושה ילדים.

“איתי פנה אלי ערב אחד, באמצע הקיץ, ושאל האם לבקש פנקסי חיסונים כתנאי לכניסה לגן זה חוקי. בדקתי, אישרתי, ומפה לשם נסחפתי למהפכה. חשוב לי להגיד לגננות שעוד מהססות: אל תפחדו ללכת עם המצפון שלכן ואל תחששו מאיומים. המהלך הזה חוקי לחלוטין. ובכל מקרה, גן שלם חולה בחצבת הרבה יותר גרוע מתביעה. ואנחנו פה כדי לייעץ ולסייע”.

אמיר מאירי

ד"ר אמיר מאירי

CTO- מנהל הפיתוח הטכנולוגי

מכהן בתפקידו בהתנדבות

 רופא ומתכנת. מתמחה ברפואת משפחה.

נשוי לסתו, אב לשני ילדים.

“עצם העלאת אחוזי התחסנות למקסימליים, תמנע מגיפות עתידיות בנות חיסון כגון החצבת, זו המטרה שלנו. נכון להיום אין מאגר מידע מרכזי או אפילו תיעוד ממוחשב מסודר של חיסוני ילדים בישראל, היכולת של הטכנולוגיה לתרום לבריאות הציבור היא עצומה, אני מרגיש בר מזל שיש לי את הזכות לעשות את זה עבור מחוסגן”.

אתי בן חמו שמידוב

אתי בן חמו שמידוב

רכזת תפעול ופיתוח משאבים

 

נשואה לאלכס, אם לשני ילדים.

“נחשפתי למיזם בתור אם צעירה בעקבות התפרצות החצבת. חיפשתי גן ילדים שהוא מחוסגן ולמזלי הגדול מצאתי. זכיתי להצטרף לצוות המדהים של מחוסגן, להיחשף לנפשות הפועלות ולכל המתנדבים שמשקיעים לילות כימים על מנת להגן על עוד ילדים בישראל”.

חברי וועד העמותה

ליאור אונגר

ד"ר ליאור אונגר

יזם מחוסגן
נוירוכירורג

אריאל מילרמן

עו״ד אריאל מירלמן

וועדת ביקורת

יונתן גופר

ד״ר יונתן גופר

מתמחה ברפואת ילדים
וועדת ביקורת

איתי בן חורין

יועץ תקשורת ואסטרטגיה

חברת בן חורין ואלכסנדרוביץ’

איתן מירון

ד"ר איתן מירון

רופא משפחה

שקיפות העמותה

תעודת רישום

לצפיה לחצו כאן

גיידסטאר – מידע מפורט על העמותה

לצפיה לחצו כאן