רישום גן למחוסגן

הגן המחוסגן הראשון

איתי ברשדסקי, סמנכ”ל יישובים וגנים במחוסגן: “בעשר השנים בהן אני מנהל את גן הילדים “פשוט גן – לגדול בבית” ברמת השרון, נשאלתי לא אחת ‘האם ילדי הגן מחוסנים?’, התשובות היו פשוטות ‘אינני יודע, אינני יכול לדעת ומה זה בכלל משנה, הרי כל מי שמחסן את ילדיו לא צריך לדאוג’. בעקבות ההד התקשורתי סביב עניין החיסונים ומפגש מקרי עם רופאה, עמדתי על טעותי והבנתי כי חובתי כמנהל גן, האמון על חייהם ובריאותם של 130 ילדים מגיל לידה ועד גיל 4, היא להבטיח כי לא יחלו במחלות אשר ניתן למנוע באמצעות חיסון”.

מיזם מחוסגן הוא מיזם התנדבותי (ללא כל עלות לגנים) המציע לגנים פרטיים, אשר לא חל עליהם ״חוק חינוך חובה”, מסגרת ליווי בטוחה ובריאה הכוללת:

1. מעקב אחר חיסוני השגרה – בדיקת פנקסי החיסונים של הנרשמים ומעקב אחר השלמת תוכנית החיסונים.
2. מתן גישה לרופא.ה עבור מקרים ספציפיים בהם ההורים לא מחסנים מתוך חשש, אם בשיחה אישית, קבוצתית או בקבוצה של הגן.
3. ליווי רפואי במהלך שנת הלימודים בנושאי בריאות ובטיחות כלליים, כולל ליווי בנושאים הקשורים בקורונה, דיוור והבהרה אודות הנחיות משרד הבריאות.

הגנים מתחייבים לאסוף את פנקסי החיסונים, ולקבל לגן אך ורק ילדים.ות המחוסנים.ות בכל חיסוני השגרה. 

אז איך גן מצטרף למחוסגן?

1. נרשמים בטופס בעמוד (הקפידו למלא את פרטי הגן בצורה מדוייקת, כולל הכתובות המלאות של הגנים/סניפים שלכם, אשר יופיעו במפת הגנים שלנו).

2. מקבלים אימייל הכולל שם משתמש וסיסמה לאפליקציית הגנים של מחוסגן המאפשרת סריקה קלה ומהירה של פנקסי החיסונים, ומעקב שוטף אחר הסטאטוס החיסוני בגן.

3. מחתימים את הורי הגן הנרשמים לשנת הלימודים הבאה על הנספח להסכם (אותו תקבלו גם במייל), ומקבלים מהם את הפנקסים לבדיקה.

שאלות ותשובות

כל מה שעלייך לעשות הוא לאסוף את פנקסי החיסונים (פנקסים מקוריים), לצלם את פנקסי החיסונים באפליקציה של מחוסגן, על מנת שהצוות הרפואי המתנדב יוכלו לעבור על הפנקסים, לוודא שהילדים מחוסנים על פי תוכנית חיסוני השגרה. במידה וחסר חיסון לאחד הילדים.ות, תוכלי בקלות לראות זאת ולעדכן את ההורים כי עליהם להשלים את החיסון.

לא. שירות בדיקת פנקסי החיסונים, מתן מענה להורים החוששים ומפחדים מחיסונים על ידי רופא.ה מתנדב.ת, וליווי רפואי לאורך השנה בנושאי בריאות ובטיחות כלליים לא כרוך בתשלום.

השנה אנחנו לא ממליצים להוציא ילדים לא מחוסנים מהגן. אנחנו כן ממליצים להציע להם לשוחח עם הרופא.ה המתנדב.ת המלווה את הגן. מהניסיון שלנו, רוב ההורים הלא מחסנים הם פשוט הורים חוששים ודואגים שנחשפו למידע שגוי, ולאחר שיחה עם הרופא.ה, שמחים לגשת ולחסן.
בכל מקרה פרטני יש לפנות אלינו להתייעצות משפטית.

מיזם מחוסגן מבוסס על מתנדבים ומתנדבות שמקדישים את זמנם הפנוי להתנדבות.
אנו מקבלים מדי יום עשרות פניות ולכן לעיתים לוקח זמן עד שאנו משיבים. אנא התאזרו בסבלנות ונשתדל לחזור אליכם בהקדם.

הליווי הרפואי הוא לשאלות שוטפות כלליות בנושאי בריאות ובטיחות.
השירות לא מחליף את רופא הילדים האישי של כל ילד, לא את המנוי לעזרה הראשונה ובוודאי לא את לחצן המצוקה.

מחוסגן בשלב הפיילוט, פועל בגני ילדים פרטיים בלבד וזאת בשל המגבלות החוקיות על גני עירייה וגני ילדים מפוקחים.

עם זאת, מאחר ואנו במחוסגן פועלים קודם כל על מנת שאתם ההורים תדעו את המצב החיסוני בגן, שזוהי זכותכם כהורים לדעת, ואיננו מוציאים אף ילד.ה מהגן, ייתכן ובהמשך נוכל לצרף גם גני עירייה וגנים מפוקחים. מוזמנים לקרוא עוד על מחוסגן בקישור הזה, ולמלא את פרטי הגן בעמוד הנוכחי.

בוודאי! המטרה במחוסגן היא להגן על ילדים מנועי או מדוכאי חיסון.

במחוסגן נקבל כל מכתב מאיש מקצוע (רופא.ת ילדים מטפל או זיהומלוג.ית) המפרט.ת את הסיבות (אינדקציות בשפה רפואית) לאי חיסון ילד.ה במועד. האינדקציה צריכה להופיע בברור במכתב ועליה להתאים לאינדקציות המפורטות בתדריך חיסונים של משרד הבריאות (כל רופא.ת ילדים מכיר.ה היטב את המסמך), על המכתב להיות מכתב רשמי נושא תאריך וחתום על ידי הרופא.ה.

איך נראית אפליקצית מחוסגן?

אפליקציה 1
אפליקציה 2
אפליקציה 3