רישום גן למחוסגן

הגן המחוסגן הראשון
עמותת מחוסגן מציעה בהתנדבות לגנים פרטיים (0-3) מענה מקצועי ומיידי לסוגיות רפואיות בגן:

1.  מתן גישה ישירה לרופא.ה מתנדב.ת המסייע.ת בסוגיות רפואיות הקשורות לגן, לאורך כל שנת הלימודים. ליווי רפואי למניעת מחלות בשגרה בגן.

2. סביבה חיסונית מוגנת: בדיקת פנקסי החיסונים של הילדים ומעקב אחר השלמת תוכנית החיסונים. בנוסף, שיחה להורים חוששי חיסונים עם רופא.ה מתנדב.ת.

3. ליווי בנושא הנחיות רפואיות מיוחדות בשעות חירום- הנגשת מידע רפואי במצבי חירום כגון מגפת הקורונה, חצבת, פוליו ועוד.

הצטרפות של גנים פרטיים והליווי של רופאי.ות מחוסגן מונעת התפשטות של מחלות שגרה בגנים, מאפשרת שמירה על הרצף החינוכי של הילדים, ומחדדת לצוות ולהורים את הנחיות משרד הבריאות.

איתי ברשדסקי, בעל רשת גנים “פשוט גן” וסמנכ”ל יישובים וגנים במחוסגן: “בשנים האחרונות אנחנו מרגישים קושי הולך וגובר בתחום שלנו. הפתרון שמחוסגן מציע הוא אמנם פשוט אך מקל על ההתנהלות היום יומית שלנו בגן. בעזרת הרופאים שמלווים את הגן, אני יודע מתי לשלוח ילד הביתה ובכך למנוע הדבקות נוספות של ילדים ואנשי צוות, ומאידך מתי לא לשלוח סתם הביתה ולגרום להורים להפסיד ימי עבודה. ההורים יודעים שהרצף הלימודי של הילדים נשמר, ואנחנו מצליחים לשמור על גן בריא ללא הדבקות מיותרות”.

הגנים מתחייבים לאסוף את פנקסי החיסונים, ולקבל לגן אך ורק ילדים.ות המחוסנים.ות בכל חיסוני השגרה. 

אז איך גן מצטרף למחוסגן?

1. נרשמים בטופס בעמוד (הקפידו למלא את פרטי הגן בצורה מדויקת, כולל הכתובות המלאות של הגנים/סניפים שלכם, אשר יופיעו במפת הגנים שלנו).

2. מקבלים אימייל הכולל שם משתמש וסיסמה לאפליקציית הגנים של מחוסגן המאפשרת סריקה קלה ומהירה של פנקסי החיסונים, ומעקב שוטף אחר הסטאטוס החיסוני בגן.

3. מחתימים את הורי הגן הנרשמים לשנת הלימודים הבאה על הנספח להסכם (אותו תקבלו גם במייל), ומקבלים מהם את הפנקסים לבדיקה.

שאלות ותשובות

כל מה שעלייך לעשות הוא לאסוף את פנקסי החיסונים (פנקסים מקוריים), לצלם את פנקסי החיסונים באפליקציה של מחוסגן, על מנת שהצוות הרפואי המתנדב יוכלו לעבור על הפנקסים, לוודא שהילדים מחוסנים על פי תוכנית חיסוני השגרה. במידה וחסר חיסון לאחד הילדים.ות, תוכלי בקלות לראות זאת ולעדכן את ההורים כי עליהם להשלים את החיסון.

לא. שירות בדיקת פנקסי החיסונים, מתן מענה להורים החוששים ומפחדים מחיסונים על ידי רופא.ה מתנדב.ת, וליווי רפואי לאורך השנה בנושאי בריאות ובטיחות כלליים לא כרוך בתשלום.

אנחנו לא ממליצים להוציא ילדים לא מחוסנים מהגן. אנחנו כן ממליצים להציע להם לשוחח עם הרופא.ה המתנדב.ת המלווה את הגן. מהניסיון שלנו, רוב ההורים הלא מחסנים הם פשוט הורים חוששים ודואגים שנחשפו למידע שגוי, ולאחר שיחה עם הרופא.ה, שמחים לגשת ולחסן.
בכל מקרה פרטני יש לפנות אלינו להתייעצות משפטית.

מיזם מחוסגן מבוסס על מתנדבים ומתנדבות שמקדישים את זמנם הפנוי להתנדבות.
אנו מקבלים מדי יום עשרות פניות ולכן לעיתים לוקח זמן עד שאנו משיבים. אנא התאזרו בסבלנות ונשתדל לחזור אליכם בהקדם.

לא. הליווי הרפואי הוא לשאלות שוטפות כלליות בנושאי בריאות ובטיחות.
השירות לא מחליף את רופא הילדים האישי של כל ילד, לא את המנוי לעזרה הראשונה ובוודאי לא את לחצן המצוקה.

מחוסגן פועל בגני ילדים פרטיים בלבד וזאת בשל המגבלות החוקיות על גני עירייה וגני ילדים מפוקחים.

עם זאת, מאחר ואנו במחוסגן פועלים קודם כל על מנת שאתם ההורים תדעו את המצב החיסוני בגן, שזוהי זכותכם כהורים לדעת, ואיננו מוציאים אף ילד.ה מהגן, ייתכן ובהמשך נוכל לצרף גם גני עירייה וגנים מפוקחים. מוזמנים לקרוא עוד על מחוסגן בקישור הזה, ולמלא את פרטי הגן בעמוד הנוכחי.

בוודאי! המטרה במחוסגן היא להגן על ילדים מנועי או מדוכאי חיסון.

במחוסגן נקבל כל מכתב מאיש מקצוע (רופא.ת ילדים מטפל או זיהומלוג.ית) המפרט.ת את הסיבות (אינדקציות בשפה רפואית) לאי חיסון ילד.ה במועד. האינדקציה צריכה להופיע בברור במכתב ועליה להתאים לאינדקציות המפורטות בתדריך חיסונים של משרד הבריאות (כל רופא.ת ילדים מכיר.ה היטב את המסמך), על המכתב להיות מכתב רשמי נושא תאריך וחתום על ידי הרופא.ה.

איך נראית אפליקצית מחוסגן?

אפליקציה 1
אפליקציה 2
אפליקציה 3